Вбудовані системи - це технологія, яка дозволяє нам реалізувати майбутнє, яке ми собі уявляємо. У цій статті ми розглянемо характеристики вбудованих систем.


Мобільний телефон - це саме те, як це звучить: телефон, який можна носити з собою. Однак, окрім здійснення телефонних дзвінків, що є його первісним призначенням, люди використовують мобільні телефони для фотографування, перегляду телевізора з DMB, отримання новин з Інтернету та спілкування в соціальних мережах. Ми звикли бачити електронні пристрої з безліччю додаткових функцій, що виходять за межі їхньої основної функції. Ще до появи смартфонів багато електронних пристроїв, таких як PMP для відтворення відео та MP3-плеєри для прослуховування музики, підтримували безліч додаткових функцій, що виходили за рамки їхнього первісного призначення. Хороший пристрій визначається кількістю функцій, які він підтримує. З появою смартфонів ця конкуренція за різноманітність функцій поширилася на повсякденну та офісну електроніку, таку як смарт-камери, які можуть миттєво публікувати фотографії в соціальних мережах, смарт-принтери, які використовують безконтактний зв'язок для друку фотографій безпосередньо з мобільного пристрою, а тепер і на побутову техніку. У міру того, як розробляється все більше побутових приладів з "розумними" функціями, таких як холодильники, які регулюють внутрішнє середовище відповідно до вмісту, пральні машини, які підбирають воду, миючий засіб і силу прання відповідно до типу білизни, і кондиціонери, які автоматично реагують на температуру і вологість в будинку, тема "розумного будинку" стала ключовим словом для нинішньої і майбутньої електронної індустрії. Однією з найважливіших технологій у прагненні до більш різноманітних функцій є вбудовані системи.

Вбудовані системи - це комп'ютерні системи, які "вбудовуються" в продукт для виконання певної функції. Поширеним прикладом є робот-пилосос. Саме вбудована система дозволяє роботу-пилососу "виявляти перешкоди і автоматично змінювати напрямок руху". Однією з важливих переваг вбудованих систем є те, що кожна функція розроблена незалежно, тому вона не взаємодіє з іншими вбудованими системами, які виконують інші функції. Це означає, що якщо ваш смартфон має проблеми з мережею LTE, це не вплине на вашу здатність дивитися телевізор за допомогою DMB. Подібно до програм на ПК, вбудована система - це "частина пристрою", яка включає як програмне забезпечення, що керує і контролює поведінку функції, так і апаратні та механічні частини, необхідні для роботи функції. Наприклад, вбудована система, яка виконує автоматичне обертання екрану, одну з найпопулярніших функцій смартфонів, включає програмне забезпечення, запрограмоване для керування обертанням екрану, а також гіроскопічний датчик - апаратне забезпечення, яке визначає кут і напрямок обертання. На початку розвитку вбудованих систем розробка програмного забезпечення була обмежена енергоспоживанням і вартістю апаратного забезпечення, а з метою зниження собівартості розробка була значно повільнішою і спрощеною порівняно з персональними комп'ютерами (ПК), що призводило до функціональних недоліків. Однак з розвитком вбудованих систем, які охоплюють персональну, офісну та промислову електроніку, енергоспоживання та виробничі витрати на апаратне забезпечення значно зменшилися, що усунуло значну частину апаратного забезпечення як перешкоду для проектування вбудованих систем. Для підвищення продуктивності були також докладені зусилля для розробки комерціалізованих апаратних засобів та інтегрованих інструментів проектування, які більшість інженерів можуть легко використовувати, що призвело до появи великої кількості електронних пристроїв з інноваційними функціями.

Вбудовані системи також стали ключовою технологією в місцях, де людський контроль неможливий, наприклад, на супутниках. Але причина, чому ми повинні звертати увагу на вбудовані системи перш за все, полягає в тому, що в даний час вони знаходяться в центрі кінцевої мети розвитку людських технологій: сприяти підвищенню зручності. Колись була популярна фраза, яка називалася епохою "всюдисущості". Повсюдність була символом майбутнього, з вільним доступом до мереж в будь-який час, в будь-якому місці і за будь-яких обставин. Досягнення у сфері вбудованих систем можуть не тільки зробити цю уявну еру повсюдного доступу реальністю, але й еру розумного будинку, де все під контролем. Ми з нетерпінням чекаємо, щоб побачити, що чекає на вбудовані системи в майбутньому.